مـــوضــوع انـشــاء : خارجی ها! ...

پدرم همیشه می‌گوید "این خارجی‌ها که الکی خارجی نشده‌اند، خیلی کارشان درست بوده که توی خارج راهشان داده‌اند"
البته من هم می‌خواهم درسم رابخوانم؛ پیشرفت کنم؛ سیکلم را بگیرم و بعد به خارج بروم.. ایران با خارج خیلی فرغ دارد.
خارج خیلی بزرگتر است. من خیلی چیزها راجب به خارج می‌دانم.
تازه دایی دختر عمه پسر همسایه‌مان در آمریکا زندگی می‌کند. برای همین هم پسر همسایه‌مان آمریکا را مثل کف دستش می‌شناسد. او می‌گوید "در خارج آدم‌های قوی کشور را اداره می‌کنند"
مثلن همین "آرنولد" که رعیس کالیفرنیا شده است. ما خودمان در یک فیلم دیدیم که چطوری یک نفره زد چند نفر را لت و پار کرد و بعد... البته آن قسمت‌های بی‌تربیتی فیلم را ندیدیم اما دیدیم که چقدر زورش زیاد است، بازو دارد این هوا. اما در ایران هر آدم لاغر مردنی را می گذارند مدیر بشود. خارجی‌ها خیلی پر زور هستند و همه‌شان بادی میل دینگ کار می‌کنند. همین برج‌هایی که دارند نشان می‌دهد که کارگرهایشان چقدر قوی هستند و آجر را تا کجا پرت کرده‌اند.
ما اصلن ماهواره نداریم. اگر هم داشته باشیم؛ فقط برنامه‌های علمی آن را نگاه می‌کنیم. تازه من کانال‌های ناجورش را قلف کرده‌ام تا والدینم خدای نکرده از راه به در نشوند.
در اینجا اصلن استعداد ما کفش نمی‌شود و نخبه‌های علمی کشور مجبور می‌شوند فرار مغزها کنند. اما در خارج کفش می‌شوند. مثلاً این "بیل گیتس" با اینکه اسم کوچکش نشان می‌دهد که از یک خانواده کارگری بوده، اما تا می‌فهمند که نخبه است به او خیلی بودجه می‌دهند و او هم برق را اختراع می‌کند. پسر همسایه‌مان می‌گوید اگر او آن موقع برق را اختراع نکرده بود؛ شاید ما الان مجبور بودیم شب‌ها توی تاریکی تلویزیون تماشا کنیم.
از نظر فرهنگی ما ایرانی‌ها خیلی بی‌جمبه هستیم.. ما خیلی تمبل و تن‌پرور هستیم و حتی هفته‌ای یک روز را هم کلاً تعطیل کرده‌ایم. شاید شما ندانید اما من خودم دیشب از پسر همسایه‌مان شنیدم که در خارج جمعه‌ها تعطیل نیست. وقتی شنیدم نزدیک بود از تعجب شاخدار شوم. اما حرف‌های پسر همسایه‌مان از بی بی سی هم مهمتر است.
ما ایرانی‌ها ضاتن آی کیون پایینی داریم. مثلن پدرم همیشه به من می‌گوید "تو به خر گفته‌ای زکی". ولی خارجی‌ها تیز هوشان هستند. پسر همسایه‌مان می‌گفت در آمریکا همه بلدند انگلیسی صحبت کنند، حتا بچه کوچولوها هم انگلیسی بلدند. ولی اینجا متعسفانه مردم کلی کلاس زبان می‌روند و آخرش هم بلد نیستند یک جمله ساده مثل I lav u بنویسند. واقعن جای تعسف دارد.

این بود انشای من!

/ 9 نظر / 15 بازدید
سیاوش

احسنت فقط همین و میتونم بگم

غزال

غلط املایی که اصلا نداشتی... نگاه کردم مشکل نگارشیم هیچ نداشت... من بودم 20 میدادم... 20 20 کارت بیسته

سیاوش

سلام حتما مطلب زرین دشت امن ترین شهر دنیارو بخونین

حسین محبی

سلام عالی بود محتوی 20 موضوع 20 نکات دستوری 20 غلط املایی ؟ جمع کل : بیست موفق باشی

حسین

یـک بـُرش از نـگـاتـیـو یـک سیاه و سفـید رنـگی! تمام ِ تمامـش، یکـجا مـرا سر می کشد ... دخـتـری پـسری را از تـه دل سر می کـشد ... پـسر کـنار دخـتـر در آییـنه عـقب سر می کشد ...! تـمام ِ تـمامـش را روزی از سر عـشق دختـرک پــَر می کشد ... بـا پــَرش شبـها کنـار تـخت پــیـر روی پـایـش روزهـا را خـط می کـشد ... پـسرک روزهـــــا از گـنـاهـش آهـی از سر می کـشد ... سلامممم حسين.. جالب بود..غلط زياد داشت ميشي 18.5

حسین

یـک بـُرش از نـگـاتـیـو یـک سیاه و سفـید رنـگی! تمام ِ تمامـش، یکـجا مـرا سر می کشد ... دخـتـری پـسری را از تـه دل سر می کـشد ... پـسر کـنار دخـتـر در آییـنه عـقب سر می کشد ...! تـمام ِ تـمامـش را روزی از سر عـشق دختـرک پــَر می کشد ... بـا پــَرش شبـها کنـار تـخت پــیـر روی پـایـش روزهـا را خـط می کـشد ... پـسرک روزهـــــا از گـنـاهـش آهـی از سر می کـشد ... سلاممم حسين.. جالب بود..غلط زياد داشت ميشي 18.5

شفتالو _گوجه سبز _آلبالو

سيلاممممممم با تك ماده قبول ميشي تازه اگه بقيه درسات هم اينجور باشه ديگه خدا بخير كنه؟؟ داداش املا چند شدي؟؟؟؟ ولي اين خارجي ها واقعا خارجين مي30 از دعوتت ما 3 تا[پلک]

سیاوش

سلام خبر داری تو نمایشگاه زرین دشت چه خبره؟ اگه نداری یه سر بهمون بزن