به نظر شما نجس ترین چیز در این دنیای خاکی چیست؟ !!!! ...


گویند روزی پادشاهی این سوال برایش پیش می آید و می خواهد بداند که نجس ترین چیزها در دنیای خاکی چیست؟
برای همین کار، وزیرش را مامور می کند که برود و این نجس ترین نجس ترینها را پیدا کند و در صورتی که آنرا پیدا کند و یا هر کسی که بداند، تمام تخت و تاجش را به او بدهد.
وزیر هم عازم سفر می شود و پس از یکسال جستجو و پرس و جو از افراد مختلف به این نتیجه رسید که با توجه به حرفها و صحبتهای مردم باید پاسخ همین مدفوع آدمیزاد اشرف باشد و عازم دیار خود می شود.
در نزدیکی های شهر چوپانی را می بیند و به خود می گوید بگذار از او هم سوال کنم شاید جواب تازه ای داشت بعد از صحبت با چوپان او به وزیر می گوید من جواب را می دانم اما یک شرط دارد و وزیر نشنیده شرط را می پذیرد.
چوپان هم می گوید تو باید مدفوع خودت را بخوری ... وزیر آنچنان عصبانی می شود که می خواهد چوپان را بکشد ولی چوپان به او می گوید تو می توانی من را بکشی اما مطمئن باش پاسخی که پیدا کرده ای غلط است، تو اینکار را بکن اگر جواب قانع کننده ای نشنیدی من را بکش.

خلاصه وزیر به خاطر رسیدن به تاج و تخت هم که شده قبول می کند و آن کار را انجام می دهد سپس چوپان به او می گوید کثیف ترین و نجس ترین چیزها
طمع است که تو به خاطرش حاضر شدی آنچه را فکر می کردی نجس ترین است بخوری.

 

/ 34 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بیخیال

لیدا خانم خجالت هم خوب چیزیه؟ سخن هر فرد نشانه ادب و شخصیت اوست. آخه برای چه خودت را گناه کار میکنی. پاک بودن حق هر انسانی است چرا به همین راحتی هر حرف مزخرفی از دهنت بیرون میاد؟

ارمان

سلام و درود! این هم درست است که در حکایت آن وزیر آمده، اما آنچه در کلام پاک خداوند (ج) از آن نام برده شده؛ ... است که انسان از او در بطن تشکیل وجود نموده و بلاخره به دنیا می آید. به هرحال خیلی جالب بود و در مورد دختر برفی چه می دانید؟ سبز و شادان باشید!

reza kadivar

salam hosein chetori?manam khobam.hosein jan man linket kardam.shoma ham age doost dari ye sari be weblog ma bezan.chakeratim

حاجی قلی

سلام رفیق چطوری خوبی وب خوبی داری اگه میشه منو با نام اسمس زرین دشت لینک کن بعد خبر بده عرض نیم ساعت می لینمت من همیشه اپم

سا....... .. 11

سلااااااااااام چطوری؟// وبت عالیه هر چی بگم کم گفتم ...... ههوراااا هوراااااااااااا[راک]

سا....... .. 11

تو بارون که رفتی شبم زیرو رو شد یه بغض شکسته رفیق گلو شد . .[قلب][دلشکسته]

سا....... .. 11

تو بارون که رفتی شبم زیرو رو شد یه بغض شکسته رفیق گلو شد . .[قلب][دلشکسته]

دختر زرین دشتی

سلام و. وب باحالی داری . به منم سر بزنین www.sahereh11.com

دل شکسته

به نظر من کثیف ترین چیز میتونه عشق باشه

ll;,lmd

جون خودوتون مطالب جديدي بزارين ديه حالوم هم ميخوره ميام اينجا اي چه وضعشه؟[ناراحت]